Oświadczenie Prezesa Klubu Mimo, iż od obchodów 70 lecia klubu minęło już spor…


Oświadczenie Prezesa Klubu

Mimo, iż od obchodów 70 lecia klubu minęło już sporo czasu jako Prezes klubu muszę złożyć pewne wyjaśnienia w związku z licznymi zapytaniami z jakimi spotykam się ze strony osób związanych z Klubem i nie tylko. Zapytania te dotyczą odznaczenia jakie otrzymał na obchodach 70lecia Klubu Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój. Jakie konkretnie działania na rzecz Klubu i społeczności piłkarskiej uzasadniały przyznanie Burmistrzowi Gminy Trzcińsko-Zdrój jakiegokolwiek odznaczenia a zwłaszcza Złotego Odznaczenie dla klubu MKS Orzeł Trzcińsko-Zdrój, mimo iż jest spora grupa byłych działaczy i piłkarzy, którzy jeszcze nie otrzymali Brązowego Odznaczenia ?? Odpowiadam – Nie mam pojęcia … Ja, jako Prezes Zarządu nie wnioskowaniem o jakiekolwiek odznaczenie na Burmistrza. Takie wnioski czy też prośby nie były również nawet wysuwane przez innych działaczy. Otrzymałem informację że będzie do odznaczenia 13 osób. O Złotym Oczadzeniu dla Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój dowiedziałem się stojąc na scenie przed pierwszymi wręczeniami Brązowych Odznaczeń. Wszyscy dobrze wiemy, że aby otrzymać Złote Odznaczenie trzeba mieć najpierw brązowe a potem srebrne. Tu w przypadku Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój zostało od razu wręczone Złote. Na pytanie w jakim % należy się Burmistrzowi Gminy Trzcińsko-Zdrój jakiekolwiek odznaczenie odpowiadam – w mojej opinii nie było żadnych podstaw ku temu. Budżet klubu finansowany jest z pieniędzy publicznych a nie prywatnych Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój, więc twierdzenie, że Burmistrz daje pieniądze na działalność klubu nie polega na prawdzie. Pan Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój nie podjął również żadnych – nawet minimalnych – starań aby udzielić jakiejkolwiek pomocy Klubowi, tak jak to czyni wiele osób prywatnych. Mam nadzieję, że za 5 lat podczas obchodów 75 lecia Klubu kolejne odznaczenia otrzymają zasłużeni dla Klubu MKS a nie politycy, którzy chcą wykorzystać klub do swoich prywatnych celów.

Ze sportowym pozdrowieniem
Prezes MKS Orzeł
Dawid Bugajski


Source

Komentarze facebook: